Виявлення «червоних прапорців» в документах допомагає уникнути співпраці з компаніями, пов’язаними з країнами, на які накладені санкції. Але як їх виявити?
Які ви знаєте червоні прапорці в документах, які 100% свідчать, що компанія пов’язана з рфією?
Червоні прапорці в документах, на які треба обов’язково звертати увагу:
🚩 Компанія, зареєстрована після 24 лютого 2022 року.
🚩 Компанія відмовляється надати інформацію про банки, вантажовідправників або третіх осіб, зокрема про кінцевих бенефіціарів або власність компанії.
🚩 Наявні транзакції, які передбачають платежі меншої вартості, усі з того самого іноземного банку кінцевого бенефіціара, який обслуговує кілька подібних постачальників.
🚩 Завищення очікуваної вартості предмета закупівлі.
🚩 Транзакції за участю організацій, які практично не присутні в Інтернеті, наприклад, не мають вебсайту.
🚩 Транзакції за участю клієнтів із номерами телефонів із кодами країн, які не збігаються з країнами призначення.
🚩 Товар або послуга (товар, програмне забезпечення, послуга або технологія) не відповідають вимогам покупця.
🚩 Назва або адреса клієнта схожі на одну з тих, що зазначені в списку обмежувальних заходів, їх видів та конкретних адресатів (фізичних або юридичних осіб) Офісу із застосування фінансових санкцій (OFSI).
🚩 Транзакції включають кінцевого бенефіціара, але дослідження показують, що він має зв’язки з військовими, наприклад, його адреса збігається з адресою військового об’єкта або розміщується разом із військовими об’єктами в країні, що викликає занепокоєння.
🚩 Операції, що включають компанії, які фізично розташовані поруч одна з одною або мають спільну власність, з організацією в списку OFSI.
🚩 Транзакції, що передбачають зміну маршруту платежу в останню хвилину, яка була раніше заплановано з країни, що викликає занепокоєння.
🚩 Операції, що передбачають здійснення платежів від суб’єктів господарювання включають нетипові маршрути доставлення для досягнення пункту призначення.